Nyitvatartás

  • hétfő: zárva
  • kedd: 8:00 - 18:00
  • szerda: 12:00 - 18:00
  • csütörtök: 12:00 - 18:00
  • péntek: 8:00 - 18:00
  • szombat: 8:00 - 12:00
76 / 461 - 429
psvk@psvk.hu
 

Olvasói állapot

Belépés

Lukács Józsefné: A részképességek játékos fejlesztése az óvodában - TÉL

 
Flaccus Kiadó, 2019
224 oldal・ragasztókötött

A részképességek azok az alapvető képességek, amelyek segítségével a magasabb rendű pszichés funkciókat differenciáltan ki tudjuk alakítani - pl. a beszédet vagy a gondolkodást -, és a fejlődés egy későbbi szakaszában ezek képezik az olvasás, az írás, a számolás és az adaptív viselkedés alapját. A részképesség-gyengeségek korai felismerésével és befolyásolásával megakadályozhatjuk vagy enyhíthetjük az iskolai tanulási és magatartási zavarokat, elősegíthetjük a tehetség kibontakozását. A pszichikus funkciók intenzív érése az óvodáskorra esik, ezért az optimális fejlesztésük is óvodáskorban a legcélravezetőbb.

Lukács Józsefné - az Ősztől őszig és a Kerek egy esztendő sorozatok társszerzője - új könyvsorozatának második kötete ebben a fejlesztő munkában nyújt segítséget az óvodapedagógusoknak.

A könyvben található közel háromezer fejlesztő játék illeszkedik az aktuális környezeti témához, hisz e köré épül az óvodában valamennyi műveltségterület, így valósítható meg jól a komplexitás. Ugyanakkor az egyes témákhoz - pl. időjárás, öltözködés, állatvilág stb. - kapcsolt feladatok többsége nem csak télen, hanem a többi évszakban, más témaköröknél is kitűnően felhasználható, ezt minden fejezetben jelezzük is olvasóink számára.

A környezeti témához illesztett fejlesztés könnyen megvalósítható a nap folyamán bármikor, mert nincs szükség arra, hogy a gyereket kiemeljük megszokott környezetéből. A játékok részképesség-területekhez vannak besorolva - egy-egy játék akár több részképesség-terület fejlesztését is megvalósítja -, és felhasználhatók játékidőben és udvari játék során egyaránt.

Könyvünk segítségével az óvónő egy adott témán belül részképesség-területenként összeállíthatja a napi vagy heti fejlesztő játékokat aszerint, hogy a csoportnak, az egyes gyerekeknek milyen területen van szüksége fejlesztésre.