Rólunk írták 2025.02.28-04.04.
A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár szeretettel meghívja áprilisi rendezvényeire.

Jókai Mór születésének 200. évfordulója tiszteletére, a regényíróról, a „nagy mesemondóról” tudhattak meg titkokat és érdekességeket kiskunfélegyházi középiskolás diákok, dr. Praznovszky Mihály irodalomtörténész, író, muzeológus előadásában, április 2-án, a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.
Az alábbiakban a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár által összeállított félegyházi hírességek születésének és halálának évfordulóit olvashatják.
25 éve, 2000200 éve, 1825. április 2-án született Kiskunfélegyházán Cserényi Ferenc, a főgimnázium (ma Móra Ferenc Gimnázium) rajztanára. Móra István Hazaemlékezések című írásában emlékezett meg róla (†1913).
25 éve, 2000. április 6-án hunyt el Gulyás István tanító, magyar–német szakos tanár, a Bajcsy-Zsilinszky Endre Általános Iskola igazgatója (*1916).
75 éve, 1950. április 9-én született Kiskunfélegyházán Mészáros Gyula testnevelő tanár (†1993).
105 éve, 1920. április 11-én született Kiskunfélegyházán Hegedűs György, a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia tanszékvezető tanára, tüzér ezredes (†1995).
80 éve, 1945. április 13-án született Kiskunfélegyházán dr. Bibok György villamosmérnök, a fizikai tudományok kandidátusa, feltaláló, 10 találmánya nyert szabadalmi oltalmat.
15 éve, 2010. április 15-én elhunyt Kiskunfélegyházán Rostáné Földényi Éva, a Móra Ferenc Gimnázium történelem–német szakos pedagógusa (*1952).
115 éve, 1910. április 15-én született Szemlér Sándor földrajz–szociológia szakos tanár, a tanítónőképző igazgatója, a közgazdasági szakközépiskola (ma Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum) alapítója, első igazgatója, az „énekes iskola” egyik megszervezője (†1986).
175 éve, 1850. április 23-a és május 17-e között megszámozták Félegyháza lakóházait, hivatalosan elnevezték az utcákat.
10 éve, 2015. április 26-án hunyt el Debrecenben Kóti Árpád, a Nemzet Színésze címmel kitüntetett Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, érdemes és kiváló művész, a debreceni Csokonai Színház örökös tagja, Debrecen díszpolgára. Városunkban a tanítóképző (ma Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium) testnevelő szaktanítói tagozatán szerzett tanító képesítést (*1934).
15 éve, 2010. április 26-án elhunyt Debrecenben Girasek János pszichológus, gyógypedagógus, a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola oktatója (*1950).
35 éve, 1990. április 27-én hunyt el Budapesten és 115 éve, 1910. április 27-én született Kiskunfélegyházán Solti Károly énekművész, dalénekes, népdalénekes, Kiskunfélegyháza díszpolgára.
160 éve, 1865. április 28-án született Böhönyén Szalay Gyula, a helyi gimnázium magyar–latin–történelem szakos pedagógusa, Móra Ferenc magyartanára, a Félegyházi Híradó szerkesztője, újságíró, a Petőfi-életmű helyi kutatója, a Kiskun Múzeum alapításának kezdeményezője, a gyűjtemények első szervezője, gyarapítója, az első múzeumőr (†1937).
65 éve, 1960. április 30-án megnyílt a Korona épületében a megye egyik legkorszerűbb étterme, az 500 személyt befogadó Kiskunság Étterem. Egykori helyiségeiben ma bank működik.
100 éve, 1925. április 30-án született Kiskunfélegyházán dr. Dobos Ferenc kereskedősegéd, jogász, a Városi Tanács Végrehajtó Bizottságának elnöke, nyugalmazott tanácselnök (†2012).
145 éve, 1880. április 30-án hunyt el Petőfi István mezőgazdász, uradalmi gazdatiszt, költő, Petőfi Sándor egyetlen testvére. Hozzá írta az István öcsémhez című versét (*1825).
Összeállította:
Seres Judit helyismereti könyvtáros
Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár. április 2-án Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Zsivótzky Gyula (1937–2007) kalapácsvető olimpiai bajnok részére Kiskunfélegyháza Város Díszpolgára kitüntető címet adományozott.
A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár szeretettel meghívja márciusi rendezvényeire.
Március 4-től használt könyvek vására az ifjúsági sarokban minden kedden, pénteken 8 és 16 óra között.

Frida Kahlo, a világhírű mexikói festőművész szenvedélyes és mélyen megindító alkotásai ma is számos művészetkedvelőt inspirálnak. Szinte egy egész iparág épült arra, hogy képeit különböző ajándéktárgyakon, posztereken és divatkiegészítőkön népszerűsítse. Kahlo művészete, ami a személyes fájdalmat és a társadalmi kérdéseket egyaránt feldolgozza, évtizedek óta mély hatással van a kortárs kultúrára.
A Kiskun Múzeum igazgatója, Mészáros Márta néprajzkutató a Mártírok emlékköve - a félegyházi zsidóság mementója címmel tartott előadást a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, március 27-én, csütörtökön.

Dulity Tibor munkássága előtt tiszteleg a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár legújabb kiállítása, ami életművének meghatározó alkotásait vonultatja fel. A tárlat méltó emléket állít a neves félegyházi művésznek, bemutatva művészi örökségének sokszínűségét és jelentőségét.
Parti András, a magyar mountain bike sport egyik legismertebb képviselője, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban tartott előadást a Minden, ami kerékpár! című előadás-sorozat keretében. Az esemény során a sportoló saját pályafutásáról, a kerékpáros sport iránti szenvedélyéről, valamint a fiatalok motiválásáról is beszélt.
Hasznos eseménnyel várja az állatbarátokat április 9-én, szerdán a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár. Az Öleld meg a kutyád nap program célja, hogy felhívja a figyelmet a felelős állattartás fontosságára, valamint támogassa a helyi állatvédő szervezetek munkáját.
A 200 éve született Jókai Mór írói munkássága előtt tisztelegve felolvasónapot rendeztek a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A március 19-ei eseményen városunk önkormányzata, könyvtára, múzeuma, művelődési központja, oktatási intézményei, civil egyesületei és a Holló László Képzőművész Kör képviselői olvastak fel Jókai műveiből.

A Zöld könyvtári esték következő vendége Őry Barnabás, Magyarország egyik legismertebb biokertésze, aki A 3 órás kert című sikerkönyvével forradalmi szemléletet hozott a kiskerti gazdálkodásba. Március 20-án, csütörtökön a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban mesél arról, hogyan lehet heti mindössze három óra munkával is termékeny és fenntartható kertet gondozni.
A rendezvényen a résztvevők bepillantást nyerhetnek a biokertészkedés alapelveibe, és megtudhatják, hogyan lehet vegyszermentesen, hatékony módszerekkel bőséges termést elérni. Az eseményre minden érdeklődőt szeretettel várnak, a program a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.
Megnyílt Győriné Farkas Anna nyugdíjas pedagógus A lét finom rezgései című paravántárlata a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az egyedi technikával készült alkotások a zentangle stílus világába kalauzolják a látogatót, ami az aprólékos kidolgozottság és a meditatív vonalvezetés harmóniájára épül. A március 13-án tartott megnyitóra szép számmal érkeztek barátok, ismerősök és alkotótársak, akik elismeréssel szemlélték a művészi precizitással megkomponált képeket.
A kézimunka finom szálai között megbújhatnak érzelmek, emlékek, sorsok. Ezt a gondolatot fonja tovább legújabb könyvében dr. Sinkó Melinda író, pszichoterapeuta, orvos, akinek hetedik kötete, a Fonálbolt március 6-án mutatkozott be a kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az eseményen a szerző beszélgetőtársa Tallér Edina író, szerkesztő, a Másik Műhely alapítója volt, aki a regény születésének körülményeiről és üzenetéről kérdezte az alkotót.
A Könyvek Klubja olvasókör március 11-én, kedden újra találkozik a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A 16.30-kor kezdődő eseményen dr. Szabó Imre filozófus Ivan Szergejevics Turgenyev klasszikus művét, az Első szerelmet tárgyalja.
Az orosz irodalom egyik meghatározó írása 1860-ban megjelen meg és egy fiatal fiú érzelmi ébredését és első szerelmi csalódását meséli el, mély lélektani ábrázolással. A történet időtálló témái, mint a szenvedély, a remény és a fájdalom, ma is éppolyan fontosak, mint megjelenésekor.
Az olvasmány kérhető a könyvtár regisztrációs pultjánál.
A kerékpározás szerelmesei számára különleges eseményt szervezett a Bringabarátok Sportegyesület és a Bringabarát Kerékpárbolt és Speciality Kávézó. A Minden, ami kerékpár című előadás-sorozat keretében február 28-án a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár adott otthont egy izgalmas előadásnak, amely a legújabb kerékpáros fejlesztések és innovációk világába kalauzolta el az érdeklődőket.